MANDARYNKI NA WARSZTATACH "POLSKA - MOJA OJCZYZNA"

11.05.2017r. "Mandarynki" wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wojska w Białymstoku. Odbyły się tam warsztaty pod hasłem "Polska - moją Ojczyzną". Dzieci mogły zapoznać się z zasadami obowiązującymi podczas zwiedzania i wcielić się w rolę detektywów - poszukiwaczy zaznaczonych na mapie eksponatów. Okazało się, że "Mandarynki" doskonale wykonały swoje zadanie - dzięki temu wysłuchaliśmy opowieści o wszystkich odnalezionych eksponatach. Okazało się też, że już przedszkolaki znają odpowiedzi na następujące pytania: Co to jest ojczyzna? Jakie są nasze symbole narodowe? Kim jest patriota? O wszystkim doskonale opowiedzieli przewodnikowi. Wielką atrakcją okazała się możliwość przymierzenia maski gazowej oraz obejrzenie z bliska niektórych eksponatów. To były bardzo ciekawe warsztaty - przyznał to każdy mały Polak i każda młoda Polka.

Relacja 2017-05-11, 22:43 | autor: Magdalena Łuckiewicz