WYCIECZKA DO POCZOPKA

29.05.2017r. wszystkie dzieci z przedszkola pojechały na wycieczkę do Silvarium - ogrodu leśnego w Poczopku. Jest to miejsce nie tylko rekreacyjne, ale także edukacyjne. Atrakcją Silvarium jest Park Megalitów, czyli wędrujące skały. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tzw. Galerii na Skraju Puszcz. To właśnie tu znajduje się unikalne na skale europejską Formikarium, czyli mrowisko, które specjalnymi przejściami połączone jest z lasem (można obejrzeć życie mrówek od środka mrowiska). Dzieci zobaczyły też zegary słoneczne, dom sów i wiele innych ciekawostek przyrodniczych. Wspólne jedzenie na świeżym powietrzu, kiełbaski z ogniska, to coś, co zapadnie na długo wszystkim w pamięci. Wyjazd do Poczopka zaliczamy więc do bardzo udanych!
Relacja 2017-05-30, 15:41 | autor: Magdalena Łuckiewicz