AUDYCJA MUZYCZNA oraz rozpoczęcie 6 „Białostockiego Tygodnia Czytania"

05.06.2017r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały możliwość aktywnego uczestniczenia w audycji muzycznej pt. „MUZYKALNA GĄSIENICA czyli opowieść o elementach dzieła muzycznego”.
Podczas spotkania dzieci poznały zabawne przygody Gąsienicy i jej przyjaciół: pana Żuka, Konika Polnego i Muchy. Dowiedziały się, jak ważna jest w każdej piosence melodia, rytm, tempo i barwa dźwięku. Przy pomocy różnych zabaw i interakcji dzieci wraz z Muzykalną Gąsienicą stworzyły dzieło muzyczne, czyli piosenkę, którą potem wspólnie zaśpiewały.
Było bardzo wesoło, rytmicznie i dynamicznie!!!
W związku z tym, że w tym tygodniu obchodzony jest VI „Białostocki Tydzień Czytania” na zakończenie zaprosiliśmy panią Gąsienicę, Żuka, Konika Polnego i Muchę do przeczytania naszym wychowankom znanych i lubianych wierszy. Wypadło znakomicie!
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za tak piękny występ!!!

Relacja 2017-06-07, 21:39 | autor: Magdalena Łuckiewicz