Kolejni wspaniali goście czytali dzieciom w Brzoskwiniowym Raju

Piątek w „Brzoskwiniowym Raju” był bardzo wyjątkowy: odwiedziło nas dwoje wspaniałych gości. Tuż po śniadaniu przybył do nas aktor Białostockiego Teatru Lalek, p. Ryszard Doliński. Pan Ryszard zgłębiał z nami tajniki pracy aktora,
a także zapoznał nas w lalkami wykorzystywanymi w teatrze. Wszak to tydzień czytania dzieciom, więc p. Ryszard miał dla nas wspaniałą niespodziankę:
p. Marta Guśniowska, znana dramaturg, napisała specjalnie dla dzieci
z przedszkola sztukę („O wiedźmie i lisie. Napisało mi się”), którą p. Ryszard odczytał. Sztukę wspaniałą, śmieszną, ale jakże mądrą!

Drugim wspaniałym gościem tego dnia była p. Ewa Harasimik, pracownik Biblioteki Pedagogicznej Centrum Edukacji Nauczycieli. P. Ewa zapoznała dzieci z najstarszych grup z klasyką literatury dziecięcej, a także zachęciła do odwiedzania biblioteki.

Relacja 2017-06-13, 17:39 | autor: Magdalena Łuckiewicz