Podsumowanie projektu „Mały Miś w świecie literatury” w grupie Limonki

Od stycznia 2017r. nasz Miś Burasek wędrował od przedszkola do przedszkola zacieśniając współpracę pomiędzy placówkami w naszym mieście.
Z misiem podróżował jego dzienniczek. Zadaniem przedszkolaków przyjmujących gościa/ misia było przeczytanie mu książeczki, wypełnienie dzienniczka oraz zaopiekowanie się pluszakiem. Kiedy miś wrócił do „Brzoskwiniowego Raju” odwiedził wszystkie grupy w przedszkolu. Kolejnym etapem projektu była wędrówka Misia „od domu do domu” w limonkowej grupie. W ten sposób w ciągu całej zabawy przeczytano dzieciom 50 książeczek. Burasek wrócił do nas w czerwcu: oczytany, szczęśliwy i z wypełnionym pięknie dziennikiem.
Na zakończenie projektu dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Miś odwiedza znane bajki” w którym zdobyliśmy 2 wyróżnienia. Teraz Miś Burasek przez wakacje będzie odpoczywał, a my z miłą chęcią oglądamy Dziennik Podróży
i wspominamy jak było wspaniale gościć misiowego przyjaciela w naszych domach.

Relacja 2017-06-16, 20:15 | autor: Magdalena Łuckiewicz